برداشت محصولات گلخانه‌ای در سیستان و بلوچستان از مرز ۱۴ هزار تن فراتر رفت

برداشت محصولات گلخانه‌ای در سیستان و بلوچستان از مرز ۱۴ هزار تن فراتر رفت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ تن انواع محصولات گلخانه‌ای از سطح ۳۸۶ هکتار از اراضی این استان تاکنون برداشت و روانه بازار مصرف داخل و خارج کشور شده است.

سید محمدرضا سید حسینی با اشاره به اهمیت گلخانه‌ها در کشاورزی اظهار کرد: با توجه به چالش کمبود آب، تغییر الگوی کشت ضرورت دارد به طوریکه توسعه سطح زیرکشت گلخانه‌ها به اصلاح الگوی کشت و افزایش تولید در حوزه کشاورزی کمک می‌کند.

وی ادامه داد: سالانه ۷۳ هزار تن انواع محصول نظیر گوجه‌فرنگی، خیار، فلفل دلمه‌ای، بادمجان، توت فرنگی و سبزیجات برگی در گلخانه‌های استان تولید و روانه بازار مصرف داخل و خارج کشور می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: صرفه‌جویی در مصرف آب، افزایش بهره‌وری، امکان کاشت و برداشت محصول در تمام فصول، امکان پرورش محصولات خارج از فصل و اقلیم، قابلیت مقابله با تهدیدات و خسارات به خاطر امکان کنترل‌ و اقدامات پیشگیرانه را از مزایای کاشت گلخانه‌ای در استان ذکر کرد و افزود: گوجه‌فرنگی، خیار، فلفل دلمه‌ای، بادمجان، توت فرنگی، سبزیجات برگی و گل رز عمده محصولات تولیدی گلخانه‌های این استان هست که بخش توجهی از این محصولات نظیر گوجه فرهنگی به خارج کشور صادر شده است.

وی بیان کرد: همچنین برای اجرای الگوی کشت گیاهان دارویی و کم آب بر برنامه پنج ساله برای توسعه ۲۰ هزار هکتاری این محصولات تدوین و تاکنون یک‌هزار و ۳۰۰ هکتار به سطح زیر کشت گیاهان دارویی استان افزوده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content