۷۰ واحد صنعتی پرورش شتر در سیستان و بلوچستان فعال است

۷۰ واحد صنعتی پرورش شتر در سیستان و بلوچستان فعال است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از فعال بودن ۷۰ واحد صنعتی پرورش شتر شیری و داشتی خبر داد و گفت: توسعه شترداری نوین در این استان یک ضرورت است.
سید محمدرضا سید حسینی طی بازدید از بزرگترین واحد پرورش شتر شیری پرتولید کشور در زاهدان اظهارداشت: شرایط اقلیمی، علاقه مندی و توان تخصصی دامداران در پرورش شتر، مقاومت بالای شتر به کم آبی و تغذیه از مراتع ضعیف بهترین فرصت را برای توسعه شترداری در سیستان و بلوچستان فراهم کرده است.
وی با بیان اینکه شتر بلوچی و شتر جماز عمده نژاد شتر در سیستان و بلوچستان هستند، افزود: برنامه شترداری نوین در استان تدوین شده و تلاش داریم با بهره گیری از فرصت مرز و واردات شترهای پر تولید و اجرای برنامه اصلاح نژادی، توسعه شترداری نوین در استان شتاب بیشتری پیدا کرده و فرصت‌های شغلی جدید و درآمدزا فراهم شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: با توجه به اینکه نیمی از شتر کشور یعنی ۷۵ هزار نفر در این استان وجود دارد توسعه پرورش شتر شیری در استان شتاب مناسبی به خود گرفته و عرضه شیر شتر با بسته بندی و برند مناسب به عنوان یک محصول جدید با کیفیت دارویی و غذایی ( غذادارو) درآمد قابل توجهی برای دامداران منطقه داشته باشد.
وی تصریح کرد: بزرگترین مرکز توسعه و پرورش شتر کشور با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و سازمان جهادکشاورزی در منطقه لواریاب شهرستان زاهدان با وسعت ۱۰۰ هکتار در حال ساخت است.
حسینی افزود: بزرگترین واحد خصوصی پرورش شتر شیری کشور با حدود ۲۷۰ نفر شتر وارداتی و تولید روزانه ۵۰۰ کیلوگرم شیر در شهرستان زاهدان فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content