۵ هزار تن انار در سیستان و بلوچستان برداشت شد

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: پنج هزار تن انار تاکنون از سطح باغات جنوب این استان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.
اردشیر شهرکی اظهارداشت: ۲ هزار و ۲۸۰ هکتار از باغات سیستان و بلوچستان را انار تشکیل می‌دهد که افزون بر یکهزار و ۷۰۰ هکتار آن بارور و بقیه غیربارور است.
وی با بیان اینکه برداشت انار در سیستان و بلوچستان تا اوایل آبان ادامه دارد افزود: عمده انار کشت شده در این استان بی‌دانه سنگان، ملس ساوه، شهسوار، بی‌دانه فردوس و رباب است.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان ادامه داد: انار برداشت شده از باغات استان علاوه بر تازه خوری برای مصارف دیگر از جمله رب انار، ادویه محلی و رنگ رزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
شهرکی با بیان اینکه طبق پیش‌بینی امسال کشاورزان سیستان و بلوچستان بیش از ٢٠ هزار تن انار برداشت و به بازار مصرف عرضه می‌کنند گفت: این میوه علاوه‌بر خواص آنتی ‌اکسیدانی منبع خوبی از انواع ویتامین‌ها از جمله ویتامین A، C وE و اسید فولیک است.
شهرکی خاطرنشان کرد: مهمترین نوع انار سیستان و بلوچستان که شهرت جهانی دارد انار سنگان بوده که هم اینک برداشت آن درحال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content