۳ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی سیستان و بلوچستان به زیر کشت جو رفت

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: افزون‌بر سه هزار هکتار از مزارع آبی و دیم این استان در فصل کشت پاییزه در سال زراعی جاری به زیر کشت محصول جو رفته است.
وی با بیان اینکه جو محصولی کم توقع نسبت به منابع آب و خاک بوده و دارای مقاومت بالایی در برابر انواع آفت‌هاست ادامه داد: برداشت جو نیز در سیستان و بلوچستان از اسفند آغاز و تا اردیبهشت ماه ادامه دارد.
امان اله طوقی با اشاره به آغاز کشت پاییزه محصولات کشاورزی در استان اظهارداشت: پیش‌بینی می‌شود امسال افزون‌بر ۱۳۰ هزار هکتار از مزارع سیستان و بلوچستان به کشت پاییزه اختصاص یابد
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از آمادگی کامل برای کشت گندم در استان خبر داد و افزود: امسال افزون‌بر یک‌هزار و ۵۰۰ تن بذر گندم و ۱۲ هزار تن کود شیمیایی برای کشت گندم در استان تهیه که تاکنون بذر گندم بین کشاورزان توزیع شده است.

وی افزود: کشت گندم در سیستان و بلوچستان از اول آبان آغاز و تا اواسط آذر ماه ادامه دارد.

طوقی ادامه داد: قیمت خرید گندم در سال زراعی پیش رو هشت هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده که زمینه را با توجه به افزایش قابل توجه قیمت نسبت به سال گذشته برای بیشتر شدن سطح زیر کشت این محصول استراتژیک در استان فراهم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content