کود شیمیایی از طریق سامانه الکترونیکی مواد کودی توزیع می‌شود.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت :از ابتدای مهر ماه امسال تحویل کودهای شیمیایی یارانه دار به کشاورزان بر اساس حواله الکترونیکی صادره از سامانه پایش مواد کودی انجام می‌شود.
شریف ملاشاهی جوان افزود سامانه جامع کودی به سامانه جامع پهنه بندی متصل است و هر کشاورز میبایست درخواست کود مورد نیاز هر محصول خود را بصورت مجزا در سامانه پایش کودی ارسال کنند.
وی از کشاورزان خواست اطلاعات دقیق زراعی خود را با مراجعه به مراکز خدمات جهادکشاورزی و با همکاری کارشناسان پهنه بندی در سامانه جامع پهنه بندی ثبت نمایند.
ملاشاهی اظهارداشت شفاف سازی، توزیع عادلانه و نظارت بر توزیع نهاده ها، همه مراحل درخواست کود شیمیایی تا تحویل به کشاورز به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه پایش انجام می‌گیرد.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با اشاره به اینکه ۶٠ کارگزار فعال، کار توزیع کود کشاورزان در استان را بر عهده دارنداظهار داشت:
بهره برداران بخش کشاورزی با تکمیل اطلاعات دقیق محصولات زراعی خود در سامانه جامع پهنه بندی می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی payeshkood.ir بدون نام کاربری یا رمز ورود، در هنگام نیاز به کود، درخواست خود را در سامانه ثبت و با انتخاب کارگزار، اقدام به خرید کنند.
شریف ملاشاهی جوان تصریح کرد برای کشت پاییزه امسال تاکنون ١۶ هزار تن انواع کود شیمیایی یارانه دار به استان سیستان وبلوچستان اختصاص یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content