کشت پنبه در دلگان سیستان‌وبلوچستان آغاز شد

کشت پنبه در دلگان سیستان‌وبلوچستان آغاز شد
سرپرست جهاد کشاورزی دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بعد از رفع محدودیت ۵۰ ساله کشت پنبه در این استان برای دومین بار کشت پنبه در سطح ۵۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان آغاز شد.
حسن شهلی‌بر، سرپرست جهاد کشاورزی دلگان اظهار کرد: تمامی مراحل کشت پنبه به صورت قراردادی و با مشارکت اتحادیه منسوجات کشور و کشاورزان انجام می شود و بذر، کود، بیمه و نظارت آن بر عهده شرکت طرف قرار داد است.
وی تصریح کرد: کشت اصلی پنبه در بهمن ماه انجام می‌شود ، اما خاک مساعد و شرایط اقلیمی مناسب دلگان موجب شده کشاورزان در شهریورماه نیز اقدام به کشت این محصول کنند.
سرپرست جهاد کشاورزی دلگان گفت: عملیات آبیاری پنبه به روش سیستم آبیاری نوین از نوع تیپ انجام می‌شود که نقش بسزایی در کاهش مصرف آب دارد.
وی با اشاره به اینکه کار برداشت پنبه در بهمن ماه انجام خواهد شد، افزود: پیش‌بینی می‌شود از این میزان سطح زیر کشت بیش‌از یک‌هزار و ۵۰۰ تن محصول پنبه برداشت و در اختیار شرکت های ریسندگی و بافندگی قرار گیرد.
شهلی بر افزود: کاشت و داشت پنبه زمینه اشتغال ۵۰۰نفر را در شهرستان دلگان فراهم کرده است.
وی خاطرنشان کرد: در سالجاری کشاورزان دلگان به جای کشت هر ساله هندوانه با تغییر الگوی کشت ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی خود را به کشت پنبه اختصاص دادند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content