کشت محصولات کشاورزی در سطح ۳۸۶ هکتار از گلخانه سیستان و بلوچستان آغاز شد

کشت محصولات کشاورزی در سطح ۳۸۶ هکتار از گلخانه سیستان و بلوچستان آغاز شد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: با هدف افزایش بهره‌وری در تولید و استفاده بهینه از منابع آبی کشت محصولات گلخانه‌ای در سطح ۳۸۶ هکتار از اراضی این استان آغاز شد.
سید محمدرضا سید حسینی با اشاره به اهمیت گلخانه‌ها در کشاورزی اظهار کرد: با توجه به چالش کمبود آب، تغییر الگوی کشت ضرورت دارد به طوریکه توسعه سطح زیرکشت گلخانه‌ها به اصلاح الگوی کشت و افزایش تولید در حوزه کشاورزی کمک می‌کند.
وی ادامه داد: سالانه ۷۳ هزار تن انواع محصول نظیر گوجه‌فرنگی، خیار، فلفل دلمه‌ای، بادمجان، توت فرنگی و سبزیجات برگی در گلخانه‌های استان تولید و روانه بازار مصرف داخل و خارج کشور می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: صرفه‌جویی در مصرف آب، افزایش بهره‌وری، امکان کاشت و برداشت محصول در تمام فصول، امکان پرورش محصولات خارج از فصل و اقلیم، قابلیت مقابله با تهدیدات و خسارات به خاطر امکان کنترل‌ و اقدامات پیشگیرانه را از مزایای کاشت گلخانه‌ای در استان ذکر کرد و افزود: گوجه‌فرنگی، خیار، فلفل دلمه‌ای، بادمجان، توت فرنگی، سبزیجات برگی و گل رز عمده محصولات تولیدی گلخانه‌های این استان هست که بخش توجهی از این محصولات نظیر گوجه فرهنگی به خارج کشور صادر شده است.
وی بیان کرد: همچنین برای اجرای الگوی کشت گیاهان دارویی و کم آب بر برنامه پنج ساله برای توسعه ۲۰ هزار هکتاری این محصولات تدوین و تاکنون یک‌هزار و ۳۰۰ هکتار به سطح زیر کشت گیاهان دارویی استان افزوده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content