کشت آناناس نخستین بار در سیستان و بلوچستان انجام شد

کشت آناناس نخستین بار در سیستان و بلوچستان انجام شد
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: کشت آناناس برای نخستین بار در استان با توزیع ۶ هزار اصله نهال رایگان بین کشاورزان شهرستان‌های زرآباد و چابهار انجام شد.
اردشیر شهرکی اظهارداشت: در سالهای اخیر کشت آناناس به صورت پایلوت در مراکز تحقیقاتی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان انجام شد و بعد از نتایج مثبت آن به منظور خودکفایی کشور از واردات این محصول و توسعه محصولات گرمسیری در استان نهال آن بطور رایگان برای کشت در زیر سایبان بین کشاورزان استان توزیع شد.
وی ادامه داد: مناطق جنوبی استان با دارا بودن شرایط آب و هوایی تقریبا استوایی، گرم و مرطوب، خاستگاه تولید متنوع‌ترین میوه‌های گرمسیری در کشور است و حتی در تولید برخی میوه‌ها در ایران بی‌رقیب محسوب می‌شود و ظرفیتی بی‌بدیل برای ارز آوری دارد.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: این سازمان به منظور توسعه باغات آناناس در مناطق جنوبی استان با استفاده از اعتبارات دولتی اقدام به تهیه نهال کشت بافت این محصول کرد که نتایج مثبت آن در ۱۸ ماه آینده بعد از برداشت نخستین محصولات نمایان خواهد شد.
وی با بیان اینکه آناناس یک میوه گرمسیری است بیان کرد: این سازمان آمادگی دارد علاوه‌بر کشت این محصول در مزارع جداگانه به صورت کشت مخلوط با دیگر محصولات گرمسیری نهال آناناس را به طور رایگان در اختیار کشاورزان سیستان و بلوچستان قرار دهد تا هر چه سریعتر شاهد توسعه باغات و در نتیجه تولید این محصول در استان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content