مشکلات سیستان و بلوچستان با تلاش و همدلی همه مسئولان استان قابل حل است.

مشکلات سیستان و بلوچستان با تلاش و همدلی همه مسئولان استان قابل حل است.
نماینده مردم سیستان درمجلس شورای اسلامی با حضور در نشست شورای هماهنگی سازمان جهادکشاورزی استان سیستان وبلوچستان که در زاهدان برگزار شد گفت : بهره گیری از ظرفیت مجلس برای تحقق برنامه‌های توسعه ای بخش کشاورزی ضروری است و اینجانب در مجلس نهایت تلاش خود در راستای پیشبرد اهداف توسعه استان معطوف خواهم داشت.
دکتر حبیب الله دهمرده تاکید کرد استان چهار فصل سیستان و بلوچستان ظرفیت های فراوانی در تولید انواع محصولات زراعی و باغی دارد و می‌تواند بعنوان نگینی در تولید محصولات کشاورزی کشور معرفی شود.
وی تصریح کرد شرایط سخت خشکسالی در دهه های گذشته و سالیان اخیر فشار مضاعفی به بهره برداران بخش کشاورزی و مردمان این دیار وارد نموده و وظیفه همه مسئولین است تا همه با هم و با همدلی به کمک این مرز نشینان زحمتکش و قانع بشتابند.
دکتر همرده اذعان داشت مردم استان حفظ مرز و کیان اسلامی را جزو وظایف اصلی خود دانسته و با تمام وجود از آن پاسداری خواهند کرد و انشالله با همراهی دولت با حل مشکلات عدیده خصوصا مشکل کم آبی در منطقه و ایجاد فرصت های شغلی جدید ، شکوفایی استان را در همه زمینه‌ها رقم زنیم.
نماینده مردم سیستان درمجلس شورای اسلامی با اشاره به فرصت های ذاتی بخش کشاورزی بیان داشت مسئولان بخش کشاورزی با برنامه ریزی می‌توانند نقش مهمی در توسعه سیستان و بلوچستان داشته باشند.
در این نشست ابتدا رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به توانمندی ها و استعداد های استان در تولید بیش از ۴ میلیون تن محصولات کشاورزی در زیر بخش‌های زراعی، باغی، دامی و شیلاتی و جنگل و مرتع گفت برنامه های شاخصی برای توسعه بخش کشاورزی در دست اجراست
سید محمد رضا سید حسینی افزود بزودی با راه اندازی بیش از ۴٢٠ واحد صنعتی پرورش مرغ گوشتی جدید که با پیشرفت فیزیکی بین ٢٠ تا ٩٠ درصد در حال اجراست خودکفایی استان به تولید گوشت مرغ محقق خواهد شد
وی برنامه توسعه موزستان های استان برای خودکفایی کشور به تولید موز، تولید سالیانه ١٠٠ هزار تن گوشت قرمز برای جبران کمبود گوشت قرمز کشور، توسعه کشت های گلخانه ای ، گیاهان دارویی و زینتی، کشت های قراردادی و توسعه فعالیت‌های آبزی پروری و شیلاتی را از دیگر برنامه‌های های شاخص توسعه ای بخش کشاورزی سیستان وبلوچستان برشمرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content