قابلیت های بالقوه کشاورزی برای ارتقای تولید وایجاد اشتغال پایدار کم نظیر است

قابلیت های بالقوه کشاورزی برای ارتقای تولید وایجاد اشتغال پایدار کم نظیر است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه بخش قابل توجه از اقتصاد استان بر مبنای کشاورزی بنا نهاده شده است برای رونق تولید و ایجاداشتغال بهره گیری از ظرفیت دانشگاهها و شرکت های دانش بنیان ها کارگشاست.
ظهر امروز محمد کرمی در جمع کارکنان سازمان جهادکشاورزی استان سیستان وبلوچستان اظهار داشت: سابقه نشان داده که در هر بخشی با اراده و اطمینان لازم ورود کرده ایم، بسیاری از مشکلات را برطرف شده است از این رو می توان با استفاده از فناوری روز حرکت به سمت توسعه بخش کشاورزی استان را ،شتاب بخشید.
وی گفت: استان سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت و توانمندی بی نظیری در بخش های مختلف کشاورزی نظیر باغبانی، زراعت، شیلات، دامداری است که با جذب سرمایه گذار و نوآوری می توان آن را در مسیر توسعه منطقه بکار بست.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ایجاد بسترهای مناسب برای سرمایه گذاران و تدوین برنامه های اصولی، علاوه بر رفع موانع و مشکلات، موجب افزایش میزان تولیدات بخش کشاورزی در استان می شود.
کرمی تاکید کرد: از آنجایی که شرایط خاص جغرافیایی و اقلیمی، سیستان و بلوچستان را یکی از مستعدترین نقاط کشاورزی کشور تبدیل کرده است به طوریکه در تمامی فصول سال امکان کشت و تولید انواع محصولات در آن وجود دارد می توان با توسعه سطح کشت محصولاتی نظیر موز ضمن جلوگیری از خروج ارز از کشور به ایجاد اشتغال در استان کمک کرد.
وی افزود: این استان به دلیل دسترسی به بازارهای کشورهای همسایه فرصت بی‌نظیری را برای صادرات محصولات کشاورزی و در نتیجه ارزآوری برای استان و کشور داراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content