سیستان و بلوچستان در تأمین امنیت غذایی ظرفیت های بالقوه‌ای دارد.

سیستان و بلوچستان در تأمین امنیت غذایی ظرفیت های بالقوه‌ای دارد.
صبح امروز مشاور وزیر و مدیر کل دفتر امور استان‌های وزارت جهادکشاورزی در مراسم تکریم و معارفه ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت :مهمترین اولویت و راهبرد برنامه های وزارت جهادکشاورزی تأمین اقتدار و امنیت غذایی پایدار کشور است. برای دستیابی به این مهم و پایداری آن روحیه جهادی لازم است.
هوشنگ محمدی افزود در طرح مردمی سازی یارانه، وزارت جهاد کشاورزی در ارتقا امنیت غذایی با همراهی و همدلی همه ی تولید کنندگان زیر بخش های کشاورزی و مسئولان دست اندرکار این بخش به توفیق بزرگی دست یافت.
وی تصریح کرد برای تحقق راهبرد های وزارت جهادکشاورزی برای دستیابی به امنیت غذایی با توجه به تحریم های دشمنان سختی های زیادی در راه داریم.امیدواریم در این شرایط بحرانی با همراهی تولید کنندگان ،مردم و مسئولان، با اقتدار، استقلال امنیت غذایی کشور را محفوظ از همه چالش ها و ناملایمات بداریم
محمدی با اشاره به وسعت استان سیستان و بلوچستان و اهمیت بخش کشاورزی آن گفت این استان با توجه به‌ ظرفیت ذاتی خود و وجود مرز، می تواند نقش بسزایی در تأمین امنیت غذایی کشور ایفا نماید.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی به ظرفیت‌های ممتاز سیستان و بلوچستان در تأمین گوشت قرمز، شیلات و آبزیان، تولید محصولات خارج از فصل و میوه‌های گرمسیری پرداخت و تاکید کرد توسعه زیر بخش های کشاورزی با ایجاد فرصت های شغلی جدید می‌تواند اقتصاد منطقه را متحول نماید.
گفتنی است در این مراسم آقای سید محمد رضا سیدحسینی بعنوان سرپرست جدید سازمان جهادکشاورزی استان سیستان وبلوچستان معرفي و از آقای محمد علی نیکبخت رئیس اسبق این سازمان تقدیر بعمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content