سیستان وبلوچستان باید قرنطینه دامی کشور شود

سیستان وبلوچستان باید قرنطینه دامی کشور شود
وزیر جهاد کشاورزی در نشستی با مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام و،سرپرست سازمان دامپزشکی کشور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان ،بر تأمین گوشت کشور از سیستان و بلوچستان تأکید کرد
محمدعلی نیکبخت تصریح کرد سیستان و بلوچستان باید قرنطینه دامی کشور شود و هیچ محدودیتی نباید قائل شد.
وزیر جهادکشاورزی افزود رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نماینده تام‌الاختیار وزیر میباشدو همه‌ی دستگاه های تابع باید همراهی لازم را داشته باشند.
وی با تاکید بر هویت دار کردن دام‌های داخل استان به منظور احیای واحد‌های پرواربندی و تأمین دام مولد نشان دار ،راه اندازی پروار بندی های شتر و همچنین شتر های مولد جهت تولید شیر و محصولات جانبی از جمله شیر خشک شتر و تأمین بز محلی برای واحد‌های روستایی را از برنامه های مهم توسعه دامپروری در منطقه برشمرد.
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در این نشست اظهار داشت تا پانصد هزار راس دام از استان سیستان و بلوچستان در سال می توانیم خرید داشته باشیم.
صدرالله دولت بیان داشت پیشینه استعداد دامپروری و علاقه مندی مردم منطقه همراه با ظرفیت کافی برای قرنطینه ، پروار بندی ، کشتارگاه و بسته بندی به اندازه کافی باعث شده است تا بتوانیم برای تأمین گوشت کشور به سیستان و بلوچستان امید داشته باشیم.
دکتر صالحی سرپرست سازمان دامپزشکی کشور با اعلام اینکه گوشت های تولیدی در داخل کشور وضعیت بسیار مناسب تری دارند افزود تأکید ما نیز بر راه اندازی کشتارگاه های سیستان و بلوچستان است.
گفتنی است در این نشست معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان و مدیر کل دامپزشکی استان نیز حضور داشتند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content