سطح زیر کشت گلخانه های سیستان و بلوچستان به ۵۰۹ هکتار ارتقا یافت

سطح زیر کشت گلخانه های سیستان و بلوچستان به ۵۰۹ هکتار ارتقا یافت
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: کشت در محیط های کنترل شده یا گلخانه بویژه در استان سیستان و بلوچستان، یکی از راهکارهای ضروری می باشد که به دلیل مصرف آب کم و تولید بالا در واحد سطح امروزه مورد توجه می باشد.
سعید نارویی اظهار داشت مناطقی با قابلیتهای بی‌نظیر در جنوب استان و اقلیم مناســب و وجـــود مخـــازن ذخیـــره و ســـدهای پیشیــن ، زیــــــردان، و کهیـــر و همچنین امکان استفاده از آب دریا بوسیله شیرین‌سازی می‌تواند استان را به کانون تولید محصولات گلخانه‌ای و سبزی و صیفی و محصولات گرمسیری در محیط کنترل شده تبدیل نماید.
وی اظهار داشت دراستـــای توسعه گلخانه های صنعتی، خانگی وسایبان از ابتدای دولت سیزدهم تا کنــون با سرمایه‌گذاری افزون بر ۲۲۹۵ میلیارد تومان، ۱۸۷ هکتــارسطح گلخانه‌های استان افزایش یافته و سطح کلی گلخانه ها از ۳۲۲ هکتار به ۵۰۹ هکتار با تولید ۹۳ هزار تن ارتقا یافته است .
نارویی استقبال سرمایه گذاران بومی و بنگاه های اقتصادی بزرگ در جهت توسعه گلخانه ها در سیستان‌وبلوچستان را مثبت ارزیابی کرد و افزود در دوسال گذشته بیش از ۵ هزارتن محصولات گلخانه‌ای سیستان و بلوچستان به ۹ کشور دنیا صادر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content