زنگ خاک در زاهدان به صدا در آمد

زنگ خاک در زاهدان به صدا در آمد
صبح امروز طی مراسمی به منظور گرامیداشت روز جهانی خاک با حضور رئیس سازمان و مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان و مدیرکل آموزش پرورش استان زنگ خاک و همیاران خاک در دبستان شهید راحتی زاهدان به صدا در آمد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان در این مراسم بااشاره به توانمندی‌های بخش کشاورزی استان، افزایش آگاهی و جلب مشارکت شهروندان و دانش‌آموزان و همچنین تجلیل و نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از خاک و جلوگیری از آلودگی آن که نقش اساسی در سلامتی انسان دارد را از اهداف اصلی برگزاری این آیین برشمرد.
سید محمدرضا سیدحسيني با بیان شعار امسال روز جهانی خاک ” خاک سرآغاز غذا ” است افزود در ارتباط با فرهنگ سازی در مدارس و اهمیت همراهی و آگاهی دانش آموزان به عنوان الگوهایی جهت اشاعه فرهنگ اهميت دادن به حفظ خاک که احیای زندگی ما انسانها بدان وابسته است برگزاری چنین مراسمی در سطح استان برای اولین بار در کشور انجام می‌شود.
وی تصریح کرد نگهداري از آب، خاك و زمين دستیابی به شهری سالم و پاک، تنها با مشارکت فعال مردم و بالاخص دانش آموزان در حفظ و سلامت محیط زیست میسر می‌شود.
گفتنی است ۵۰ نفر از دانش آموزان این مدرسه بعنوان همیاران افتخاری خاک نمایشگاهی در خصوص اهمیت توجه به سلامت خاک در حیاط مدرسه راه اندازی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content