دیده‌بانی ملخ صحرایی در سیستان وبلوچستان از سطح ۵ میلیون هکتار گذشت.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: کار دیده‌بانی ملخ صحرایی از اوایل آبان سال گذشته تاکنون در سطح ۵ میلیون و ۵٠ هکتار از مراتع این استان انجام شده است.
غلامحسین تیموری از آماده باش سازمان جهادکشاورزی برای مقابله با هجوم احتمالی این آفت بین المللی خطرناک به سیستان و بلوچستان خبر داد و اظهارداشت: بر اساس هشدارهای فائو و کارشناسان سازمان حفظ نباتات کشور و بارندگی‌های اردیبهشت ماه امسال، احتمال ورود آفت به مرزهای جنوبی سیستان و بلوچستان بسیار محتمل است.
وی با بیان اینکه تاکنون ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان مشاهده نشده است، تاکید کرد: ۵۶ تیم دیده بانی این سازمان با هوشیاری کامل در حال رصد ملخ صحرایی به استان را در دستور کار قرار داده‌اند تا در صورت مشاهده آفت همانند سنوات قبل در اسرع وقت نسبت به مبارزه اقدام کنند.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: با توجه به کاهش چشمگیر نزولات آسمانی و کم شدن سبزینه، مراتع، مزارع و باغات بشدت در معرض خطر است.
وی از همه مردم، کشاورزان، دامداران و دریانوردان خواست به محض مشاهده دسته‌های ملخ، مراتب را سریعا به مراکز جهاد کشاورزی دهستان، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها و سازمان جهاد کشاورزی استان اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content