حمایت ویژه وزارت جهاد کشاورزی از توسعه نخلستان و باغات میوه های گرمسیری در سیستان و بلوچستان

حمایت ویژه وزارت جهاد کشاورزی از توسعه نخلستان و باغات میوه های گرمسیری در سیستان و بلوچستان

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه بخش خصوصی موتور توسعه است، گفت: به منظور توسعه نخلستان با ارقام تجاری خرما و باغات میوه های گرمسیری آماده حمایت از فعالان اقتصادی در سیستان و بلوچستان هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان،سیدجواد ساداتی‌نژاد در حاشیه بازدید از محل گلخانه طرح توسعه نخیلات تجاری سیستان و بلوچستان در شهرستان میرجاوه از حمایت از وزارت جهاد کشاورزی از توسعه باغات مدرن کشاورزی خبر داد و اظهار داشت: اقتصادی ترین اقدام در حوزه کشاورزی کشور به دلیل شرایط دمایی مطلوب باغداری است که مورد غفلت واقع شده است.

وی ادامه داد: بخش خصوصی اقدامات ارزشمندی را در توسعه نخلیلات در استان مرزی سیستان و بلوچستان انجام داده است که بسیار جای تقدیر دارد چراکه عمدتا فعالان اقتصادی تمایل دارند در نقاط مرکزی کشور سرمایه گذاری کنند.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: بخش خصوصی فعال در حوزه کشاوزی به عنوان پیشران اقتصاد الگوهای جدیدی را در اختیار مردم بومی مناطق قرار می دهند و آنها را به سمت روش های نو سوق می دهند که این امر منجر به تامین نیاز منطقه و بازار صادراتی می شود.

ساداتی‌نژاد تصریح کرد: سیستان و بلوچستان از قابلیت بسیار بالایی در تامین موز و میوه های گرمسیری برخوردار است که می تواند با توسعه باغات ۱۰۰ درصد نیاز کشور را از این استان تامین و از خروج ارز جلوگیری کرد.

وی تاکید کرد: تمام تلاش این وزارتخانه بر این استان تا ظرفیت های بی نظیر سیستان و بلوچستان در کشاورزی که رئیس جمهور بر آن تاکید دارند و یکی از مناطقی که باید به آن توجه ویژه شود به بهترین نحو استفاده شود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: همچنین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حال سرمایه گذاری در پرورش شتر در سیستان و بلوچستان است و این پروژه به همراه توسعه نخلستان های تجاری پروژه های پیشران و مهم استان بشمار می روند که در اقتصاد دخیل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content