حمایت از سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی در دستور کار مسئولین سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شکوفایی استعدادهای بخش کشاورزی به تنهایی استان را متحول میکند، لذا باید طرح‌های سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی مورد حمایت جدی دستگاه‌های متولی قرار گیرد.
احمدعلی موهبتی روز یکشنبه سیزدهم تیرماه از مجتمع گلخانه‌ای سیادک زاهدان با هدف بررسی تامین منابع آب و رفع مشکلات این مجتمع و همچنین ایستگاه پساب شهر بازدید کرد و پس از آن در نشستی با حضور رییس سازمان جهاد کشاورزی استان وجمعی از مدیران دستگاه‌های مربوطه به بررسی مشکلات مربوط به طرح‌های سرمایه گذاری بخش کشاورزی در استان و اجرای خط انتقال تصفیه‌خانه پساب زاهدان به شهرک صنعتی و مجتمع گلخانه‌ای سیادک پرداخت.
وی در این نشست اظهار داشت: مصر هستیم شرایط کشاورزی سیستان و بلوچستان را تغییر دهیم لذا حمایت از سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی ضروری است.
استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: گروه‌های سرمایه گذاری حوزه کشاورزی با حجم سرمایه‌گذاری حدود چهار هزار میلیارد تومان برای سرمایه گذاری در این حوزه اعلام آمادگی کرده‌اند که نقاط مورد نظر برای اینکار توسط استان به آنها پیشنهاد شده و در این راستا اراضی که دارای تخصیص آب است به این طرح ها واگذار می شود.
وی بر اهتمام لازم برای واگذاری و جانمایی ۳۰ حلقه چاه برای تامین آب مورد نیاز طرح های سرمایه گذاری حوزه کشاورزی تاکید کرد و افزود: سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی، استعداد های این بخش را شکوفا و به تنهایی استان را متحول می‌کند و اشتغال پایدار برای افراد جویای کار را بدنبال دارد.
موهبتی با بیان اینکه مجتمع گلخانه ای سیادک زاهدان در زمینی به مساحت ۶۰ هکتار بنا شده است گفت: بر اساس بازدید امروز باید آب مورد نیاز این مجتمع از محل تصفیه خانه پساب شهر زاهدان تامین شود.
وی اجرای خط انتقال از تصفیه خانه پساب زاهدان تا شهرک صنعتی و این مجتمع گلخانه‌ای را خواستار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content