حدود ۱۲ هزار تن پیاز در سیستان و بلوچستان برداشت شد

حدود ۱۲ هزار تن پیاز در سیستان و بلوچستان برداشت شد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در جریان بازدید معاون امور زراعت وزارت جهادکشاورزی از برداشت پياز مزارع پیشین شهرستان راسک گفت: حدود ۱۲ هزار تن پیاز ازاوایل بهمن تاکنون از سطح مزارع این استان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.
سید محمد رضا سیدحسینی  اظهارداشت:
کشت پیاز خارج فصل در سیستان و بلوچستان با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی از مرداد تا مهرماه انجام می‌شود و برداشت آن نیز از اوایل بهمن آغاز و تا پایان فروردین سال آینده ادامه دارد.
وی گفت: امسال سه هزار هکتار از سطح مزارع جنوب استان در فصل سرما به کشت پیاز اختصاص یافت که پیش‌بینی می‌شود تا فروردین ماه ۱۲۰ هزار تن از این محصول برداشت و روانه بازار مصرف شود.
وی بیان کرد: پیاز تولیدی سیستان و بلوچستان با توجه به شرایط اقلیمی فصل زمستان که امکان تولید آن در بیشتر استان‌ها فراهم نیست نقش بسزایی در پر کردن خلاء عرضه این محصول و تنظیم بازار کشور دارد بطوریکه هم‌اینک برداشت این محصول در استان به روزانه یک هزار تن رسیده است.
حسینی گفت: همچنین در بهار مجدد کشت پیاز در سیستان و بلوچستان آغاز می‌شود که بر این اساس همه ساله ۸۰۰ هکتار از مزارع استان به کشت این محصول اختصاص می‌یابد.
وی افزود: عمده برداشت پیاز در شهرستان های راسک، چابهار، دشتیاری و همچنین نیکشهر، فنوج، کنارک در حال انجام است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content