تفتان بزودی قطب تولید عرقیات گیاهان دارویی سیستان و بلوچستان می شود.

تفتان بزودی قطب تولید عرقیات گیاهان دارویی سیستان و بلوچستان می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تفتان گفت :وجود گیاهان مرتعی منحصر به فرد دارویی و با کیفیت از قبیل درمنه، کلپره، زیره وحشی، پونه، بومادران، کاسنی، خار شتر، شیرین بیان وهمچنین بواسطه اقلیم آب و هوایی خاص و خاک حاصلخیز این شهرستان در کنار کشت گیاهان داروئی زعفران، رازیانه، آویشن باغی، نعناع بابونه، زیره سبز، گل محمدی و… در راستای تغییر الگوی کشت باعث شده در آینده ای نه چندان دور قطب تولید گیاهان داروئی و عرقیات گیاهان دارویی استان سیستان و بلوچستان شود.
فضل‌الله کردی اظهار داشت درسال زراعی جاری بیش از ۳۰ هکتار گل محمدی و ۱۰۰ هکتار گیاهان داروئی در سطح شهرستان کشت شده است.
وی تصریح کرد با حمایت سازمان جهاد کشاورزی استان، نهال و بذر بصورت کمک بلاعوض در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تفتان همچنین از راه اندازی دو کارگاه عرق گیری و گلاب گیری با همکاری و آموزش های تخصصی مرکز فنی و حرفه ای خبر داد و افزود اسانس گلاب تولیدی شهرستان با درصد خلوص بالای ۹۰ درصد جزو محصولات با ارزش و پرطرفدار می باشد.
فضل الله کردی اظهار امیدواری کرد روند توسعه کشت گیاهان دارویی و احداث کارگاه های عرق گیری و گلاب گیری کماکان ادامه خواهد داشت و محصولات تولیدی با برند بومی در بازارهای استان و خارج از استان عرضه می گردد.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content