تفاهمنامه سه جانبه اجرای پروژه کشاورزی قراردادی کشت پنبه در سیستان و بلوچستان امضا شد

در نشستی که دیشب با حضور آقای مهندس نیکبخت رئیس سازمان جهاد کشاورزی، معاون بهبود تولیدات گیاهی و جمعی از مدیران ستادی سازمان جهاد کشاورزی استان، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان و مدیر شرکت روژین تاک و رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران در محل سازمان جهادکشاورزی استان برگزار شد تفاهم‌نامه کشت قراردادی پنبه در استان سیستان و بلوچستان به امضا رسید.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان اظهار داشت :
این پروژه در راستای سیاست های کلان وزارت جهادکشاورزی و در راستای توسعه کشاورزی تجاری، توسعه کشاورزی قراردادی و تکمیل زنجیره های ارزش و ارتقای بهره وری بخش کشاورزی و حرکت در مسیر رعایت الگوی کشت، تدوین و اجرایی خواهد
محمد علی نیکبخت افزود
بر اساس این تفاهمنامه همکاری در زمینه کشت قراردادی محصول پنبه و محصولات درتناوب پنبه در فاز اول به مساحت دو هزار هکتار در منطقه دلگان و بمپور اجرا و این سطح در سال‌های آتی به ١۵ هزار هکتار افزایش خواهد یافت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تاکید کرد :
اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران در این قرار کلیه نهاده های کاشت، داشت و برداشت و نظارت بر مراحل انجام کار و خرید کلیه محصول تولید شده در مزرعه با قیمت توافقی را متعهد شده است.
وی تصریح کرد با رفع ممنوعیت ۵٠ ساله کشت پنبه در سیستان و بلوچستان، کشت قراردادی پنبه در منطقه موجبات توسعه سرمایه‌گذاری ، افزایش اشتغال پایدار در حوزه مرکزی استان سیستان و بلوچستان و رونق فعالیت های کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر را فراهم خواهد نمود.
گفتنی است سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان و اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران طرفین این تفاهمنامه می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content