تربیت کشاورزان آینده در اولویت سازمان آموزش و تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی است

تربیت کشاورزان آینده در اولویت سازمان آموزش و تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی است
صبح روز سیزدهم خرداد ماه معاون وزیر جهادکشاورزی در نشست شورای معاونین و مدیران سازمان جهادکشاورزی با اشاره به گزارش سفر سه روز خود به سیستان و بلوچستان گفت استعدادهای ذاتی و بالقوه ای در زیر بخش های کشاورزی خصوصا موز، خرما، شتر شیلات و همچنین زیر ساختهای بسیار مطلوبی در زمینه فعالیتهای تحقیقاتی و آموزشی استان وجود دارد.
سید مجتبی خیام نکویی تاکید کرد مهمترین وظیفه ما خدمت به روستائیان، کشاورزان و تولید کنندگان واقعی است و ما تلاش داریم امسال با توجه به شعار سال اتفاق بزرگی در بخش کشاورزی و تحقق اهداف دانش بنیان در بخش بیافتد و این مهم نیازمند به هماهنگی و همکاری مستمر سازمان تات و همه مراکز جهادکشاورزی و آموزشی است.
رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تصریح کرد برای ارتقای کشاورزی دانش بنیان در کشور نیاز به تربیت کشاورزان آینده و توانمند سازی علمی آنان داریم.
وی اظهار داشت مصمیم برای توسعه فعالیتهای دانش بنیان در مراکز آموزشی، تحقیقاتی و ترویجی و تمرکز همگانی برای الویت بندی مشکلات در بخش کشاورزی، با تمام ظرفیت های موجود وزارت جهاد کشاورزی و استان‌ها گام های بلندی برداریم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان نیز در این نشست با ارائه گزارشی از استعداد ها و پتانسیل های بالقوه و ذخائر ژنتیکی استان در زیر بخش‌های زراعت و باغبانی، دام و طیور و شیلات گفت : ظرفیت های بی بدیل بخش کشاورزی، سیستان وبلوچستان را در ردیف استان‌های برتر کشور قرارداده است
محمد علی نیکبخت افزود با بهره گیری از فرصت‌های مرزی و توانمندی‌های بخش کشاورزی، سیستان و بلوچستان می‌تواند در تولید و اشتغال و صرفه جویی ارزی به کشور یاری نماید
وی با اشاره به ظرفیت بالای استان در تولید گوشت قرمز، انواع آبزیان، انواع میوه های گرمسیری و خرما تصریح کرد سیستان وبلوچستان توانایی تامین وتولید بخش اعظم کمبود کشور در این زمینه هاست.
نیکبخت تأکید کرد سیستان و بلوچستان بعنوان گنج پنهان، ظرفیت وسیع و کم نظیری برای سرمایه گذاری دارد با توجه به همین پتانسیل برای حضور بنگاه‌های اقتصادی بزرگ کشور، برنامه های مختلفی در استان تدوین و تاکنون با سرمایه‌گذاری این بنگاه‌هادرزمینه توسعه زیر بخش‌های مختلف کشاورزی ، اقدامات شاخصی انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content