بی نیازی کشور به واردات موز در گرو افزایش سطح موزستان در استان سیستان و بلوچستان

بی نیازی کشور به واردات موز در گرو افزایش سطح موزستان در استان سیستان و بلوچستان
وزیر جهاد کشاوزی گفت: افزایش سطح باغات موز در استان سیستان وبلوچستان در حدود ۱۵ هزار هکتار، کشور را از واردات این محصول بی نیاز و از خروج سالانه۵۰۰ میلیون دلار ارز جلوگیری می نماید.

سید جواد ساداتی نژاد در حاشیه مراسم احداث بزرگترین نخلستان تجاری و اقتصادی کشور در شهرستان میرجاوه اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان ظرفیت منحصر به فردی در زمینه تولید موز و میوه های گرمسیری دارد که حمایت از آن نتایج ‏درخشانی همچون ایجاد اشتغال، جلوگیری از ‏خروج ارز و رشد اقتصادی را به همراه خواهد داشت.‏
وی تاکید کرد: هر ساله اعتبار قابل ملاحظه‌ای صرف واردات موز به کشور می‌شود که این وزارتخانه در صدد است با استفاده از ظرفیت سیستان و بلوچستان کشور را از واردات این محصول بی نیاز نماید.
وزیر جهاد کشاورزی با قدردانی از مشارکت بسیار ارزنده بنگاه های اقتصادی و سرمایه گذاران منطقه در بخش کشاورزی سیستان وبلوچستان ابراز امیدواری کرد تا چند سال آینده شاهد رشد در تولید میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری به ویژه موز و ارقام تجاری خرما خواهیم بود.
ساداتی نژاد تصریح کرد: یکی از مهمترین اولویت های وزارت جهاد کشاورزی بهره مندی از ظرفیت مطلوب آب و هوایی استان سیستان و بلوچستان در زمینه تولید موز است بطوری که با افزایش سطح موزستان ها تا حدود چهار سال آینده ۹۰ درصد نیاز کشور در این بخش تامین می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content