برگزاری ۲۴ دوره آموزشی ویژه بهره برداران حوزه مکران

برگزاری ۲۴ دوره آموزشی ویژه بهره برداران حوزه مکران
مدیر هماهنگی ترویج جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اظهار داشت : در راستای طرح ملی توسعه سواحل مکران و هدف گذاری طرح جهت توسعه بخش کشاورزی در این منطقه ،تا کنون ۲۴ دوره آموزش مهارتی به تعداد ۱۴۲۸ نفر روز درحوزه مکران با عناوین مدیریت باغات گرمسیری، تولید نهال میوه های گرمسیری، آشنایی با مزارع گردشگری، پرورش دام سبک، بازاریابی، بازاررسانی و برندسازی تولیدات کشاورزی و …به صورت تئوری و عملی برگزار گردید.
بهزاد شهرکی افزود : با توجه به ظرفیت بالای منطقه مکران به لحاظ شرایط اقلیمی و امکان توسعه کشت محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری، کاشت خارج ازفصل محصولات زراعی، توسعه پرورش دام سبک ، شرایط ویژه گردشگری کشاورزی و همچنین موقعیت سواحل اقیانوسی برنامه ویژه آموزش بهره برداران در این منطقه پیش بینی و اجرایی شد.
وی اذعان داشت : این آموزشها با هدف توانمند سازی بهره برداران این منطقه برگزار و در اجرای دوره ها سعی شده از ظرفیت کارآفرینان برتر حوزه کشاورزی و دام استفاده شود که امیدواریم با اجرای این دوره ها علاوه بر تحول در توسعه بخش شاهد ایجاد مزارع گردشگری و برندسازی محصولات خاص منطقه باشیم .
شهرکی ادامه داد : جهت اثربخشی بهتر دوره های برگزار شده اولین کاروان ترویجی ارتقای بهره وری کشاورزی استان در خردادماه سال جاری با هدف آشنایی بهره برداران آموزش دیده منطقه مکران با طرح های موفق منطقه سیستان و نیز تبادل تجربیات این گروه با بهره برداران سیستان برگزار گردید. در این سفر از استخرهای جدید شیلاتی، ایستگاه تحقیقاتی گاو اصیل سیستان و سایت پرورش دام سبک در شهرستان زهک بازدید به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content