برپایی میز خدمت جهادی کارمند انقلابی در دو بخش بیرک و آشار مهرستان

رویداد جذب سرمایه ویژه استارت آپ ها و ذینفعان خرما در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان سیستان و بلوچستان،با هدف حمایت از ذینفعان، کشاورزان، سردخانه داران و کمک به جذب سرمایه و آشنایی با انواع روش های تامین مالی و جذب سرمایه، رویداد جذب سرمایه از مجموعه فعالیت های خوشه کسب و کار خرما با حضور قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی استان، مشاور فناوری استاندار ،مدیر کل صمت، مدیر شرکت شهرک های صنعتی و معاون صنایع کوچک، سرمایه گذاران و مدیر خوشه کسب و کار خرما باهمکاری شرکت شهرک های صنعتی استان، سازمان جهادکشاورزی استان سیستان وبلوچستان در محل سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.
قائم مقام سازمان جهادکشاورزی استان سیستان وبلوچستان در این رویداد استارت آپی گفت : خرما به عنوان میوه نیمه گرمسیری یکی از محصولات مهم کشور است.
امان اله طوقی تصریح کرد استان سیستان و بلوچستان با سطح بیش از ۶۷ هزار هکتار و تولید ۲۸۷ هزار تن خرما به عنوان بزرگترین تولید کننده خرما در کشور که تنوع زیادی در تولید ارقام مختلف خرما را داراست .
وی بیان کرد تاکنون اقدامات خوبی همچون شناسایی ارقام خرما ، تولید نهال کشت بافتی، توسعه باغات با ارقام تجاری، استفاده از ضایعات خرما در تولید خوراک دام و صنایع تبدیلی و تکمیلی و فرآوری خرما در سیستان وبلوچستان صورت گرفته است.
طوقی اظهار داشت خوشه کسب و کار گیاهان گرمسیری و خرما می تواند در جذب سرمایه برای رونق صنایع وابسته و ارتقای ارزش افزوده در منطقه شرایط مطلوبی فراهم نماید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content