احتمال هجوم ملخ‌های صحرایی به سیستان و بلوچستان دراوایل سال ۱۴۰۲

احتمال هجوم ملخ‌های صحرایی به سیستان و بلوچستان دراوایل سال ۱۴۰۲

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت : در حال حاضر ملخ صحرایی در جنوب عربستان و یمن در فاز مهاجر قرار دارد و بنابه هشدارهای سازمان جهانی فائو و سازمان حفظ نباتات کشور احتمال حمله ملخ صحرایی مهاجر به کشور در اردیبهشت ماه سال آینده وجود دارد و ‌بیشتر این هجوم به سمت استانهای جنوبی کشور از جمله سیستان وبلوچستان خواهدبود .
غلامحسین تیموری افزود با توجه به میانگین نرمال بارش از اسفندماه امسال تا خرداد سال ۱۴۰۲و احتمال ورود مجدد ملخ صحرایی به کشور و استان،  ناوگان مبارزه با ملخ صحرایی سازمان جهاد کشاورزی با تجهیز امکانات و تهیه سموم مورد نیاز در آمادگی کامل برای مبارزه با این آفت خطرناک هستند.
غلامحسین تیموری تصریح کرد: رصد و پایش ملخ صحرایی همچنان در شهرستان های جنوبی استان ادامه داشته و سطح دیده بانی انجام شده از ابتدای امسال تاکنون به رقم ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار هکتار رسیده است.
تیموری تاکید کرد: خوشبختانه با حمایت ریاست سازمان جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه استان و سازمان حفظ نباتات کشور آمادگاه مبازره با آفات و بیماریهای گیاهی جنوب شرق کشور در شهرستان ایرانشهر راه اندازی شده و جهت تجهیز کامل نیاز به مساعدت مقامات استانی و کشوری دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content