آغاز عملیات اجرایی حفر ۵۰۰ چاهک کشاورزی در منطقه سیستان

آغاز عملیات اجرایی حفر ۵۰۰ چاهک کشاورزی در منطقه سیستان
صبح امروز طی مراسمی در محل مصلی نماز جمعه زاهدان بصورت وبیناری فرمان آغاز عملیات اجرایی حفر ۵۰۰ حلقه چاهک کشاورزی در منطقه سیستان با مشارکت سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان، بنیاد کرامت رضوی و قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) صادر شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: در راستا اجرای تفاهم نامه جدیدی مبنی بر احداث و تجهیز۵۰۰ حلقه چاهک با مشارکت بنیاد کرامت رضوی و قرارگاه امام حسن مجتبی، این چاهک ها در شهرستان های هیرمند ۱۲۰ حلقه، هامون ۹۰ حلقه، نیمروز ۵۰حلقه،زابل۹۰حلقه، زهک ۱۵۰ حلقه حفر تجهیز خواهد شد.
سید محمدرضا سیدحسيني افزود: افراد متقاضی انتخاب شده در این طرح، افراد کم بضاعت و تحت پوشش نهادهای حمایتی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشند.
وی تصریح کرد: در سال۱۴۰۰ تفاهم نامه مشترک با بنیاد کرامت رضوی در خصوص حفر ۵۰ حلقه چاهک در منطقه سیستان منعقد و با صرف اعتبار بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال در ۵ شهرستان حوزه سیستان حفر و به متقاضیان تحویل گردید.
گفتنی است با توجه به عدم آورد رودخانه هیرمند و تدوام خشکسالی شکننده در منطقه، با حفر و تجهیز این چاهک ها یک هزار هکتار از اراضی به زیر کشت محصولات زراعی و باغی خواهد رفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content