آغاز برداشت انگور یاقوتی در سیستان و بلوچستان

آغاز برداشت انگور یاقوتی در سیستان و بلوچستان
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: برداشت انگور یاقوتی به عنوان زودرس‌ترین انگور کشور از باغات این استان آغاز و بزودی وارد بازار میشود
اردشیر شهرکی افزود : ۳۶۵۰ هکتار از باغ‌های این استان به کشت انگور اختصاص دارد که ۳۰۰۰ هکتار آن بارور و بقیه غیربارور است.
وی با بیان اینکه برداشت انگور در سیستان و بلوچستان تا اوایل تیرماه ادامه دارد گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش‌از ۳۵۰۰۰ هزار تن انگور در استان تولید و روانه بازار مصرف شود.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: ۹۰ درصد انگور تولیدی این استان از نوع یاقوتی و بقیه شامل انواع فخری، لعل، امیری، سنگک، غلامی، چشم گاوی، قندهاری و حاجی عباسی است.
وی با اشاره به ویژگی‌های انگور یاقوتی گفت: این نوع از انگور با شرایط سخت محیطی در سیستان و بلوچستان سازگاری دارد.
شهرکی اظهارداشت: درخت انگور یاقوتی در نیمه دوم اسفند شکوفه می‌ دهد، اواخر فروردین میوه‌اش غوره می‌شود و در اردیبهشت شاهد تغییر رنگ حبه‌های آن هستیم.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی افزود: انگور یاقوتی به دلیل زودرس بودن از بازار پسندی مناسبی برخوردار است و درآمد خوبی عاید کشاورزان این منطقه می‌شود.
وی تصریح کرد: بیشترین سطح زیر کشت انگور در منطقه سیستان در شهرستان های زهک، زابل، هیرمند، هامون و نیمروز میباشد و در شهرستان‌های خاش، زاهدان ،میرجاوه و سراوان نیز این محصول کشت میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content