کاهش ۵۰۰ هکتاری سطح زیر کشت محصولات آب بر در شهرستان ایرانشهر

کاهش ۵۰۰ هکتاری سطح زیر کشت محصولات آب بر در شهرستان ایرانشهر
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر ظهر امروز ۲۲ مهر ماه در جریان بازدید استاندار سیستان وبلوچستان و رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ازمزارع پنبه و کنجدشهرستان، اظهارداشت: از ابتدای امسال با هدف اجرای الگوی کشت و توسعه کشت گیاهان با نیاز آبی کم با مشارکت کشاورزان منطقه تاکنون ۵۰۰ هکتار از اراضی زراعی که طی سال‌های گذشته به کشت محصولات آب بر نظیر هندوانه و ذرت علوفه ای اختصاص می یافت، امسال به زیر کشت دانه های روغنی رفته است .
مجید فیاضی افزود با راه اندازی مجدد کارخانه بافت بلوچ و رفع ممنوعیت کشت پنبه در منطقه، شرایط مناسبی برای توسعه کشت پنبه در شهرستان ایرانشهر ایجاد شده و در قالب تفاهم نامه با کارخانه بافت بلوچ ۲۰۰ هکتار پنبه درمرداد ماه سال جاری در سطح شهرستان کشت شده و این سطح زیر کشت پنبه در دیماه به ۱۰۰۰ هکتار ارتقا خواهد یافت .
وی کشت ۳۰۰ هکتار ارزن ،کنجد و گلرنگ در راستای توسعه کشت گیاهان کم آب در ایرانشهر را از دیگر اقدامات این مدیریت برشمرد که به همکاری بهره‌ برداران اجرایی شده است.
فیاضی توسعه نخلستان ها با ارقام خرمای تجاری و بازار پسند و توسعه کشت محصولات گلخانه ای رااز مهمترین برنامه های این مدیریت در امور باغبانی برشمرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content