طرح کشت قراردادی در ۹۱ درصد از مزارع گندم سیستان و بلوچستان اجرا شد

طرح کشت قراردادی در ۹۱ درصد از مزارع گندم سیستان و بلوچستان اجرا شد
رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: طرح کشت قراردادی گندم به دلیل داشتن مزایای مناسب مورد توجه گندمکاران استان قرار گرفته بطوری که امسال۹۱ درصد از مزارع گندم این منطقه اجرا شده‌است. سید محمدرضا سیدحسینی با اشاره به اینکه با اجرای طرح کشت قراردادی گندم تکلیف کشاورزان از همان ابتدا مشخص می‌شود، اظهار داشت: با اجرای این طرح در استان، گندمکاران سیستان و بلوچستان با اطمینان خاطر بیشتری فرآیند کاری خود را دنبال می‌کنند که همین موضوع در نهایت موجب ارتقای کمی و کیفی سطح تولید این محصول راهبردی در مزارع استان می‌شود.
وی با بیان اینکه اجرای طرح کشت قراردادی به دلیل تاثیر مثبتی که در زمینه ارتقای سطح کمی و کیفی تولید محصولات کشاورزی ایفا می‌کند، عامل مهمی در پایداری امنیت غذایی نیز به شمار می‌آید، گفت: افزون بر ۳۲ هزار هکتار گندم امسال در سیستان و بلوچستان کشت شده و از این سطح ۲۹ هزار هکتار آن قراردادی تحت پوشش کشت قرار دادی قرار گرفت.
رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: کشت قرار دادی گندم در این استان امسال نسبت به سال گذشته با چهار هزار هکتار رشد هشت برابری داشته است. سید حسینی با بیان اینکه کشاورزان شرکت کننده در طرح کشت قراردادی گندم می‌توانند محصول خود را بیمه کنند، هزینه بیمه‌نامه نیز مانند نحوه خرید کود در زمان تحویل گندم کشاورزان به دولت از مبلغ قابل پرداخت به آنان کسر می‌شود؛ کسانی هم که از قبل بیمه دارند می‌توانند از تخفیف ۲۰ درصدی که برای شرکت در این طرح درنظر گرفته شده، استفاده کنند. افزود: با اقدامات مطلوب انجام شده همکاران ما در ارادات جهاد کشاورزی شهرستان ها از مجموع ۲۹ هزار هکتار کشت قرار دادی گندم در سیستان و بلوچستان ۱۵ هزار هکتار آن تحت پوشش بیمه قرار گرفته که در استان بی نظیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content