تنوع گیاهی و آب و هوای مناسب در خاش رونق زنبور داری را فراهم آورده است

تنوع گیاهی و آب و هوای مناسب در خاش رونق زنبور داری را فراهم آورده است

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی خاش گفت: کشاورزان پیشرو در این شهرستان با تلاش مستمر و همتی بلند توانسته اند در کنار انجام فعالیت‌های کشاورزی سالانه ۷هزارو۵۰۰ کیلو گرم عسل طبیعی و با کیفیت تولید کنند که این مقدار عسل از افزون بر ۷۵۰ کندو فرآوری شده است.
مجتی خاشی افزود شهرستان خاش به دلیل شرایط اقلیمی، وجود تنوع در گونه‌های جنگلی و مرتعی ، زراعی و باغی از شرایط مناسبی برای زنبورداری و تولید عسل برخوردار است.
خاشی ادامه داد: فعالیت‌های زنبورداری در خاش با استقبال خوب کشاورزان همراه بوده و همه ساله کار برداشت عسل در این منطقه در ۲ نوبت مرداد و شهریور انجام می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی خاش گفت: این مدیریت در سال‌های گذشته به منظور ترویج زنبور داری که علاوه بر تولید عسل نقش مهمی در گرده افشانی محصولات زراعی و باغی دارد تعدادی کندوی زنبور عسل را با تمامی لوازم و ابزار‌های مورد نیاز آن را به طور رایگان به کشاورزان تحویل داده است.
وی با بیان اینکه کار پرورش زنبور و تولید عسل در دشت و ارتفاعات خاش انجام می‌شود گفت: حاشیه کوه تفتان علاوه بر هوای مناسب در فصل بهار و تابستان دارای پوشش گیاهی خوبی برای پرورش زنبور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content