تشکیل دومین صندوق منطقه ای حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور در مکران

بمنظور انتخاب هیأت اجرایی، جلسه مقدماتی تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی منطقه مکران با حضور مدیر توسعه عملیات و بهبود بهره وری شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی، مدیر کل شیلات ابهای دور، مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان سیستان و بلوچستان، مدیران جهاد کشاورزی شهر ستانهای چابهار،کنارک، دشتیاری و جمعی از بهره برداران و تشکل‌های بخش کشاورزی روز هفتم اردیبهشت در محل سالن جلسات مدیریت جهاد کشاورزی چابهار برگزار گردید.
در این نشست مدیر توسعه عملیات و بهبود بهره وری شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی گفت : صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی منطقه مکران با مشارکت دولت و بهره برداران و تشکل‌های بخش کشاورزی شهرستانهای چابهار، کنارک و دشتیاری با هدف کمک به تولید کنندگان و فراهم نمودن شرایط مناسب برای تولید اقتصادی و ایجاد انگیزه برای تثبیت و ارتقای ارزش افزوده و در نهایت کمک به توسعه بخش کشاورزی با استفاده از ظرفیت‌های قانونی ماده ١٢ قانون تشکیل وزارت جهادکشاورزی و ماده ١٧ قانون افزایش بهره وری کشاورزی و منابع طبیعی تشکیل می گردد.
هوشنگ محمدی افزود :با توجه به طرح تاسیس این صندوق با پیش بینی یکهزارمیلیارد ریال در طول ۵ سال می باشد. سرمایه اولیه ١٠٠میلیارد ریال با مشارکت تولیدکنندگان بخش های مختلف کشاورزی منطقه مکران (چابهار،کنارک و دشتیاری )و دولت تامین خواهد شد.
سهامداران صندوق بر اساس طرح تاسیس افراد حقیقی و حقوقی بهره برداران کشاورزی منطقه مکران می شود.
وی تصریح کرد : تاکنون ١۶٢ صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی درسطوح استانی، تخصصی – محصولی، زنان روستایی و عشایری، منابع طبیعی، شهرستانی و منطقه ای با سرمایه بیش از ٢۴ هزار میلیارد ریال با مشارکت دولت و هشت هزارو یکصدو چهل و چهار تشکل و بیش از ١٢۵ هزار بهره بردار از تولیدکنندگان و بهره برداران بخش کشاورزی تشکیل شده است.
محمدی اذعان داشت دومین صندوق منطقه ای کشور در استان سیستان و بلوچستان تشکیل میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content