با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی ۲۴۸ پروژه بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید

با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی ۲۴۸ پروژه بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید
صبح امروز ودر آخرین روز هفته دولت ،آیین افتتاح پروژه های بخش کشاورزی با حضورمعاون توسعه مدیریت ومنابع وزارت جهادکشاورزی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان در روستای تمین شهرستان مرزی میرجاوه برگزار وبطور همزمان۲۴۸ پروژه بخش کشاورزی این استان با اعتبار افزون بر ۶۲۶ میلیارد ۲۱۵میلیون تومان ودر زیر بخش های تولیدات دامی، تولیدات گیاهی، آب و خاک ، صنایع کشاورزی، منابع طبیعی و آبخیزداری، امور عشایری، شیلات آب‌های به بهره‌برداری رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان در آیین افتتاح طرح های بخش کشاورزی گفت: این طرح‌ها برای یک هزار و ۴۹۷نفر شغل دائم و حدود ۱۳ هزارو ۲۲۹ نفر روز نیز شغل موقت ایجاد کرده است.
سيد محمد رضا سید حسینی اظهارداشت از ابتدای دولت سیزدهم، سازمان جهاد کشاورزی استان با یک اقدام جهادی برای جبران کمبود گوشت مرغ تولیدی، اجرای طرح عظیم خودکفایی گوشت مرغ را در استان آغاز نمود. به همین منظور، تاکنون ۹۷۳ موافقت اصولی مرغداری ۲۰۰۰۰ قطعه ای صادر که با همت بهره برداران در دوسال گذشته۱۵۷ واحد مرغداری قطعه ای به بهره برداری رسیده و به مجموعه مرغداری های استان افزوده شده است. همچنین ۲۴۸ واحد دیگر نیز با سرمایه گذاری بیش از ۲۲۳۲ میلیارد تومان و پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۹۰ درصد در حال اجراست.
وی تصریح کرد تا قبل از دولت سیزدهم فقط ۳۰ درصد گوشت مرغ مورد نیاز استان توسط مرغداری های داخل استان تولید می گردید خوشبختانه این رقم در حال حاضر به حدود ۸۰ درصد ارتقاء یافته است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی همچنین اجرای طرح های توسعه ای گلخانه ای ،نخلستان‌ها با ارقام تجاری ،گیاهان دارویی و تامین گوشت مورد نیاز از طریق سیستان وبلوچستان را ازدیگر برنامه های بخش کشاورزی در دولت سیزدهم معرفی کرد
گفتنی است در مراسم امروز ۹ واحد مرغداری در منطقه تمین میرجاوه که با سرمایه‌گذاری ۶۵۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی آماده شده بود به نیابت از ۲۴۸ پروژه بخش کشاورزی استان بهره برداری رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content