ایرانشهر قطب پرورش ماهی گرمابی در سیستان و بلوچستان است

رئيس اداره شیلات ایرانشهر گفت: وجود ٣٢ استخر دو منظوره پرورش ماهی در کنار اراضی کشاورزی و صید سالانه افزون‌بر ۶٠ تن ماهی، این شهرستان را به قطب پرورش ماهی گرمابی در سیستان و بلوچستان تبدیل کرده است.
عزیز صمیمی اظهارداشت:با توجه به شرایط جغرافیایی و منابع آبی متنوع از قبیل رودخانه‌ها، چاه‌های عمیق و نیمه عمیق، چشمه و قنات در ایرانشهر باعث شده استخرهای دو منظوره در کنار اراضی کشاورزی این شهرستان ساخته شود.
وی افزود: سالانه افزون‌بر ۶٠ تن ماهی گرمابی از استخرهای ایرانشهر برداشت و روانه بازار مصرف می‌شود که تلاش خواهیم کرد این سطح تولید را با همکاری کشاورزان به ١٠٠ تن افزایش دهیم.
رییس اداره شیلات ایرانشهر گفت: پرورش ماهی در این شهرستان با ساخت استخرهای دومنظوره رو به افزایش است و می‌توان از آبهای کشاورزی که در استخرها ذخیره می‌شود همزمان پرورش ماهی را انجام داد که علاوه بر درآمدزایی باعث حاصلخیزی آب کشاورزی نیز می‌شود.
وی دوره پرورش ماهی را هشت تا ١٠ماه ذکر و افزود: با برنامه‌ریزی صحیح و احداث استخرهای دیگر در کنار مزارع می‌توان تولید ماهی را در این شهرستان‌ به طور چشمگیری افزایش داد.
صمیمی با بیان اینکه انواع ماهیان گرمابی از جمله کپور، آمور(شیرماهی)، فیتوفاگ و بیگ هد در طول سال در شهرستان پرورش داده می‌شود گفت: حدود ۵۰ نفر در کار پرورش ماهی در این شهرستان مشغول به کار هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content