افزون‌بر ٢٠ هزار تن ذرت علوفه‌ای در ایرانشهر ذخیره سازی شد

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: کشاورزان این شهرستان افزون‌بر ٢٠ هزار تن ذرت علوفه‌ای را در تونل‌های سیلاژ برای فصل زمستان ذخیره سازی کردند
مجید فیاضی افزود : دامداران این شهرستان به منظور افزایش ارزش غذایی و افزایش طول مدت نگهداری پس از برداشت ذرت علوفه‌ای و خرد کردن اقدام به ذخیره سازی ذرت در سیلو می‌کنند.

وی تصریح کرد ذرت سیلو شده خوراکی دامی است که به سبب خوش خوراکی ارزش غذایی نسبتا مناسب و ارزان بودن برای انواع دام بویژه در فصل زمستان استفاده می‌شود.

وی اظهارداشت : امسال کشاورزان این شهرستان حدود ۲ هزار هکتار از اراضی خود را به کشت ذرت علوفه‌ای اختصاص داده‌اند که بطور متوسط از هر هکتار افزون‌بر ٣۵ تن محصول برداشت می‌شود.

وی با بیان اینکه در گذشته سیلو علوفه به روش سنتی در ایرانشهر انجام می‌شد افزود: سه سالی است که با تلاش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و بخش خصوصی سیلاژ علوفه به روش سیلو تونلی در شهرستان ایرانشهر صورت می‌گیرد فیاضی بیان کرد: علوفه سیلویی تونلی کاملا بهداشتی بوده و علوفه، طراوت و تازگی همان زمان برداشت را خواهد داشت،همچنین این نوع علوفه با وجود روش سنتی که حدود ٢ ماه به طول می‌انجامید بعد از سه هفته تا یک ماه آماده مصرف می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content