آغاز برداشت بامیه گلخانه‌ای در ایرانشهر

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: برداشت محصول بامیه از سطح ۳۰ هکتار گلخانه در این شهرستان آغاز شد.
مجید فیاضی اظهارداشت: برای نخستین بار در سطح سیستان و بلوچستان با هدف تنوع کاشت محصولات کشاورزی، افزایش درآمد کشاورزان و بهره وری بیشتر از آب و خاک در اواخر اسفند ماه پارسال ٣٠ هکتار از بستر و محیط گلخانه‌ای ایرانشهر زیر کشت بامیه رفته است.
وی افزود: هرساله با پایان برداشت خیار از سطح گلخانه‌های ایرانشهر به دلیل گرم شدن هوا در این محیط به مدت پنج ماه هیچ محصولی کشت نمی‌شد که با تلاش و تحقیقات صورت گرفته کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی برای اولین بار این سطح زیر کشت محصول بامیه قرار گرفته است.
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر با بیان اینکه از زمان کاشت تا برداشت محصول بامیه ٢ ماه طول می‌کشد گفت: کار برداشت این محصول تا اواخر شهریورماه ادامه خواهد داشت.
وی افزود: امسال ١١٠ هکتار از مزارع شهرستان ایرانشهر به کشت بامیه اختصاص یافته که ٨٠ هکتار در فضای باز و ٣٠ هکتار دیگر در فضای گلخانه‌ای است.
فیاضی بیان کرد: از هر هکتار فضای گلخانه‌ای ٣٠ تن و فضای باز هشت و نیم تا ٩ تن بامیه برداشت که پیش‌بینی می‌شود از این سطح بیش‌از یکهزار و ۵۰۰ تن محصول برداشت و روانه بازار مصرف شود.
وی بیان کرد: قبلا با برداشت محصول خیار گلخانه‌ای کارگران حدود پنج ماه بیکار بودند حالا با کشت بامیه در بستر گلخانه‌ای علاوه‌بر اشتغال ٣۵٠ نفر، در سال ۲ نوبت از این فضا محصول برداشت میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

Skip to content